Top ponuka

Chorvátsko

Čierna Hora

Ulcinj - najjužnejšie mesto Čiernej Hory je jedným z najkrajších turistických centier na Jadrane. Ulcinjská riviéra sa nachádza na stále zelených horských úbočiach. Dĺžka pobrežia ulcinjskej riviéry ja viac ako 30 km, z toho 24 km predstavujú nádherné pláže s jemným pieskom. Veľmi dobré klimatické podmienky charakterizujú dlhé a teplé letá, do roka 217 slnečných dní. Morská voda v lete dosahuje viac ako 26 stupňov a kúpať sa dá od apríla do konca októbra. Ulcinjská pláž má viacero skalnatých pláží a dve piesočnaté pláže. Jedna z nich - Veľká pláž (14 km) je najväčšou plážou na Jadrane a jednou z najväčších pláží stredomoria. Je prirodzeným fenoménom krásy, je vzdialená 5 km od Ulcinju, 13km dlhá, 60 m široká a domáci ju hovorovo nazývajú "Kopakabana Ulcinj". Rozprestiera sa od od mysu Djerane po Adu Bojanu. Je pokrytá najjemnejším pieskom ( priemer zrna je 0.1-5 mm)
Jemný piesok pieskových pláží je bohatý na minerály, čo pôsobí blahodárne pri ochorení kostí a svalstva. Piesočnaté pláže pôsobia liečivo na reumatické, exémové, pohybové a ďalšie ochorenia. Zdravý vzduch, slaná voda a jód pomáhajú pri liečení dýchacích chorôb. Ženská pláž pri Malej pláži s obsahom síry má liečivé účinky na ženské choroby.
Na promenáde popri pláži sa nachádza množstvo utešených kaviarni a lokálov a pre toho, kto by si rád počas teplých nocí aj zatancoval, taktiež množstvo diskoték, či už vonku alebo vnútri. No i v centre mesta je možné nájsť mnoho reštaurácii, v "Starom meste" i veľmi exkluzívnych s nádherným výhľadom.

V samotnom meste Ulcinj na Vás dýchne orient na každom kroku, v reštauráciách, kaviarňach i na orientálnych trhoch.